Bugun...MUHİDDİN SEVER: "SAĞLIK VE ASP ÇALIŞANLARIMIZ BİR BÜTÜNDÜR ASLA AYRIM YAPILAMAZ "

Özsağlık İş Sendikası Samsun İl Başkanı Muhiddin SEVER sağlık çalışanlarına ödenecek olan ücretin sadece memurlara değil tüm sağlık çalışanlarına verilmesi gerektiğini söyledi.

facebook-paylas
Güncelleme: 28-03-2020 21:27:54 Tarih: 28-03-2020 21:18

MUHİDDİN SEVER:

MUHİDDİN SEVER: "SAĞLIK VE ASP ÇALIŞANLARIMIZ BİR BÜTÜNDÜR ASLA AYRIM YAPILAMAZ VİRÜS AYRIM YAPMIYOR"

 

 

Virüs ayrım yapmıyor

 

 

Özsağlık İş Sendikası Samsun İl Başkanı Muhiddin SEVER sağlık çalışanlarına ödenecek olan ücretin sadece memurlara değil tüm sağlık çalışanlarına verilmesi gerektiğini söyledi.

 

 

Özsağlık İş Sendikası İl Başkanı Muhiddin SEVER sağlık çalışanlarına ödenecek olan performans ücretinin tavandan ödenmesinin açıklanmasını olumlu bulduklarını ancak sağlık çalışanlarının sadece memurlardan ibaret olmadığını ifade etti.

 

 

Sağlık çalışanları bir bütündür diyen Sever: "Bütün sağlık çalışanlarımız korona virüsü salgını ile her türlü riske rağmen sorumluluk bilinci ile hayatlarından ödün vererek yaptığı fedakâr mücadele ile gurur kaynağımız olmuştur. Çalışanların hastalarla ilk muhatap olan hasta karşılamalar tıbbı sekreterler hasta odalarını temizleyen her türlü enfeksiyon riski ile karşı karşıya olan temizlik işçileri hastaların güvenliğini sağlayan güvenliklerimiz hastaların bakımından sorumlu bakım personellerimiz klinik destek personelimiz teknisyenlerimiz ve her türlü olumsuz şartlarda ekip arkadaşları ile birlikte hastalara müdahale eden nakil yapan ambulans şoförlerimiz kısaca tüm sağlık çalışanlarımız bu süreçte ayrım yapılmadan unutulmamalı. Ayrıca hastane sınırları dışında çalışan ve unutulan ASP personellerimizde virüse karşı bakmakla yükümlü oldukları (engelli yaşlı çocuk kadın) kişiler için görevleri başında büyük bir özveri ile çalışmaktadırlar. Bu ek ödemeden ASP çalışanlarının da faydalanması gerektiğini asla ayrım yapılmamasını söyledi. Ayrım yapılmadan adaletli ve tüm çalışanları kapsayan bir düzenleme yapılmasını temenni ediyoruz.” dedi.Reha Aksoy / 28-03-2020 22:09:00

Elinden gelenin fazlasını yüreğiyle yapma çalışan güzel insan davamıza sahip çıktığın için sana sonsuz teşekkürler devletimizin yanımızda olacağına inanıyoruzFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SAĞLIK Haberleri

YAZARLAR
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
HAVA DURUMU

WEB SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?


HABER ARA
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
HABER ARŞİVİ
YUKARI YUKARI